Mamy Wicemistrza Świata !!!2014-10-31


    Z Mikrolotowych Mistrzostw Świata, które w tym roku były rozgrywane w miejscowości Matkopuszta na Węgrzech w dniach 9-16 sierpnia, powrócił nasz prezes Heniu Orwat, który odniósł tam wspaniały sukces zdobywając srebrny medal w klasie motolotni jednoosobowych. Ten fantastyczny wynik dopełnił srebrny medal polskiej reprezentacji w klasyfikacji drużynowej.  Serdecznie gratulujemy srebra naszemu koledze i całej polskiej ekipie.


 

Członkowie WSL

 

 

 

     Korzystając z okazji pragnę gorąco podziękować wszystkim, którzy mi dopingowali i trzymali za mnie kciuki podczas startów w Mikrolotowych Mistrzostwach Świata. Latanie zawodnicze często jest bardzo trudne, czasami niebezpieczne a w imprezie takiej rangi szczególnie stresujące. Mając jednak świadomość, że nie jest się samemu w zmaganiach z rywalami, a przede wszystkim z własnymi słabościami, łatwiej jest osiągać wymarzone cele.

     Duże podziękowania kieruję również do Zdzisława Kowalczuka Prezesa Obornickiego Stowarzyszenia Lotniczego, który użyczył mi na te mistrzostwa własną motolotnię, dzięki której mój start w mistrzostwach w mojej ulubionej klasie był w ogóle możliwy. Romanowi Wawrzyniakowi z kolei dziękuję za to, że w swoim Fordzie Transicie oprócz swojej motolotni upakował jeszcze mój sprzęt i szczęśliwie zawiózł na Węgry. Nie sposób tu nie wymienić Dominiki Jurkiewicz, która jako nasza team liderka z ogromną determinacją wyjaśniała z jury sporne kwestie i „uratowała” wiele punktów dla mnie i całej drużyny.

     Osobiście odczuwam ogromną satysfakcję z osiągniętego wyniku, ale mam świadomość, że jest to zasługa nie tylko moja, ale szeregu osób.

Mam nadzieję, że w przyszłorocznych Mikrolotowych Mistrzostwach Europy we Włocławku, atmosfera będzie równie sprzyjająca i ja, oraz pozostali zawodnicy polskiej reprezentacji powalczymy o najcenniejsze laury.


 

Heniu Orwat
 GALERIA: Mikrolotowe Mistrzostwa Świata 2014

Logo Mistrzostw

Kilka godzin kombinacji i się udało ... :)

Montaż sprzętu

Po pracowitym dniu

Polska stojanka

Jedna z konkurencji - lądowanie z nad bramki z jak najkrótszym dobiegiem.

Podium

Polska Reprezentacja Mikrolotowa

Komentarzy: 1Strona:  1  dodaj komentarz

  Maciej2014-12-02 10:40:52

Moje GRATULACJE !!!

 liczba odwiedzin: 383946      online: 1