Relacja z Majówki 20142014-05-12

Majówka lotnicza 2014

Jak co roku, tak i tym razem długi majowy weekend stał się okazją do spotkania na lądowisku ZSRiT Powodowo, braci lotniczej naszego stowarzyszenia, oraz zaprzyjaźnionych gości - pilotów i sympatyków lotnictwa. Z uwagi na niekorzystne prognozy meteorologiczne, jeszcze kilka dni wcześniej, wybór dnia naszego spotkania był prawdziwą loterią. Pewnie tylko dzięki intuicji wybór 3 maja na naszą imprezę okazał się strzałem w dziesiątkę.

Majówka jak zwykle była okazją do pogłębienia integracji środowiska lotniczego, ale również wspaniale przyczyniła się do popularyzacji sportów lotniczych. Wśród odwiedzających naszą imprezę było wiele osób w tym dzieci, które nie przepuściły okazji aby sfotografować się przy latających maszynach, przynajmniej na razie, bo większość ku „uciesze” rodziców już marzy o swoim „lataczu”.

Pogoda niespodziewanie rozpieszczała wszystkich słonecznym, niemal bezchmurnym niebem i umiarkowanym wiaterkiem, który posłusznie skracał rozbiegi i dobiegi. W powietrzu można było podziwiać kunszt naszych pilotów motolotniowych, paralotniowych i samolotowych. Bardziej przyziemne próby wykonywał również poduszkowiec. Na naszej imprezie nie mogło zabraknąć również rozkoszy dla podniebienia. Jak zwykle niezawodnie spisał się nasz kolega Sławek, którego ogromny trud włożony w przygotowanie posiłków został doceniony przez wszystkich.
Cóż piękne chwile mijają zbyt szybko, pozostaje mieć nadzieję, że rok oczekiwania w tęsknocie za kolejną majówką minie szybko.

Dziękujemy wszystkim gościom, szczególnie ze Szczecina, którzy tradycyjnie swoją obecnością uświetnili naszą imprezę. Już dziś zapraszamy wszystkich do odwiedzenia nas za rok.

Ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy poświęcili swój cenny czas i włączyli się do pomocy w przygotowaniu imprezy. 

Zarząd WSL
 GALERIA: Majówka


 liczba odwiedzin: 316500      online: 2